Nguyễn Tuấn Anh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nguyễn Tuấn Anh
Të dhënat personale
Emri i plotëNguyễn Tuấn Anh
Data e lindjes (1995-05-16) 16 Maj, 1995 (24 vjeç)
Vendi i lindjesThái Bình, Vietnami
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–Hoàng Anh Gia Lai
2016Yokohama FC
Ekipi kombëtar
2016–Flag of Vietnam.svg Vietnami6(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nguyễn Tuấn Anh (lindur më 16 Maj 1995) është një futbollist vietnami.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin vietnami ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Vietnam.svg Vietnami
Vite Ndeshje Gola
2016 6 1
Gjithsej 6 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]