Nha Trang

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko


Nha Trang
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
392'988 banorë
1562 banorë për km² banorë/km²
Sipërfaqja 251 km² prej të cilave km²
Administrata
Shteti Vietnami
Qarku Nam Trung Bo
Adresa e kuvendit
Kodi postal
Prefiksi telefonik +84511
Faqe zyrtare Faqja zyrtare
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse

Nha Trang (Nha Trang)është kryeqyteti i provincës së Khanh Hoa, rajoni e Nam Trung Bo, Vietnami. Ky qytet ka mbi 292.988 banorë në një sipërfaqe prej 251 km² dhe kështu është qyteti më i madh në Nha Trang. Aeroporti Cam Ranh: (vietnamsht: Sân bay Cam Ranh ) është aeroporti ndërkombëtar i qytetit vietnamez Nha Trang.