Nijkerk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nijkerk (kthjellim).


Nijkerk
—  komuna  —
stema_figuraNijkerk vlag.svg
Pamje nga Nijkerk

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Nijkerk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°13′00″V 5°29′00″L / 52.2166°V 5.4833°L / 52.2166; 5.4833 (Nijkerk)Koordinatat: 52°13′00″V 5°29′00″L / 52.2166°V 5.4833°L / 52.2166; 5.4833 (Nijkerk)
Sipërfaqja 72,05 km2
Popullsia 39.544 banorë 2010
Dendësia 548,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 033
Kodi Postar 3860-3864, 3870-3871
Kodi statistikor 0267
Vendndodhja
Nijkerk is located in Hollandë
Nijkerk
Nijkerk
Nijkerk – harta_foto
www.nijkerk.eu/

Nijkerk është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 72.05 km² dhe popullsi 39544 banorë[1]. Nijkerk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland