Jump to content

Njësia administrative Lumas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Njësia administrative Lumas

Njësia Administrative Lumas është një Njësi AdministrativeBashkinë KuçovëShqipëri.[1]

Zbulimet e kryera ne vitin 1975 në shpellën e Xhixhilesë, ku janë gjendur enë të ndryshme prej balte, arme të lashtësisë si shpata, helmeta, mburoja dhe vizatime e relieve të ndryshme në faqet e brendëshme të shpellës, tregojnë që komuna ka qënë e banuar që në kohët e lashta.

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]