Nobuhiro Takeda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Nobuhiro Takeda
Të dhënat personale
Emri i plotë Nobuhiro Takeda
Data e lindjes (1967-05-10) 10 Maj, 1967 (50 vjeç)
Vendi i lindjes Hamamatsu, Japoni
Pozita ne fushë Sulmues
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1986–1997 Verdy Kawasaki
1996 Júbilo Iwata
1997 Kyoto Purple Sanga
1998–1999 JEF United Ichihara
2000–2001 Tokyo Verdy
2000 Sportivo Luqueño
Ekipi kombëtar
1987–1994 Japonia 18 (1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nobuhiro Takeda (lindur më 10 Maj 1967) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1987 4 1
1988 0 0
1989 0 0
1990 4 0
1991 2 0
1992 2 0
1993 4 0
1994 2 0
Gjithsej 18 1

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]