Nobuyuki Oishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nobuyuki Oishi
Të dhënat personale
Emri i plotëNobuyuki Oishi
Data e lindjes (1939-09-12) 12 Shtator, 1939 (82 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
?–1970Nippon Steel
Ekipi kombëtar
1964Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nobuyuki Oishi (lindur më 12 Shtator 1939) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1964 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]