Nondalton, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nondalton, Alaska
Anglisht : Nondalton
qytet
noform
Nondalton Village on Six Mile Lake
Vendndodhja
Nondalton, Alaska is located in SHBA Alaska
Nondalton, Alaska
Nondalton, Alaska

Koordinatat: 59°58′1″V 154°51′6″P / 59.96694°V 154.85167°P / 59.96694; -154.85167

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Lake and Peninsula
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.7 km2
 •  tokësore 21.6 km2
 •  ujore 1 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 164 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi May 18, 1971[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99640
Prefiksi 907
Koordinatat 59° 58′ 1″ Veri

154° 51′ 6″ Perëndim

Nondalton, Alaska (Nondalton) është një qytet në qarkun Lake and Peninsulashtetit federal Alaska, SHBA. Në Nondalton, Alaska jetojnë 164 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 22.7 km2 (8.8 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 80 m (262 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 60. janar 1974. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nondalton, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale