Noragugume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Noragugume
Qytet
noform
Pamje nga Noragugume
Vendndodhja
 Noragugume is located in Itali
 Noragugume
 Noragugume
40°13′26″V 8°55′12″L / 40.224°V 8.920°L / 40.224; 8.920Koordinatat: 40°13′26″V 8°55′12″L / 40.224°V 8.920°L / 40.224; 8.920
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.73 km2
Lartësia 288 m (m.n.d.)
Popullsia 311 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08010
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Noragugume (Noragùgume) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 26.73 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 288 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 311 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]