Norbello

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Norbello
Qytet
Vendndodhja
 Norbello is located in Itali
 Norbello
 Norbello
40°08′06″V 8°49′55″L / 40.135°V 8.832°L / 40.135; 8.832Koordinatat: 40°08′06″V 8°49′55″L / 40.135°V 8.832°L / 40.135; 8.832
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.18 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Norbello (Norghìddo) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 26.18 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 350 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.228 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]