Nord-Odal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nord-Odal (kthjellim).


Nord-Odal
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Østlandet
Qarku Hedmark
Kryeqëndra Sand
Gjuha zyrtare Norvegjisht Bokmål
Kryekomunari Asgeir Østli (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 60°23′V 11°32′L / 60.383°V 11.533°L / 60.383; 11.533 (Nord-Odal)Koordinatat: 60°23′V 11°32′L / 60.383°V 11.533°L / 60.383; 11.533 (Nord-Odal)
Sipërfaqja 508 km2
Popullsia 5.073 banorë 2005
Dendësia 9,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Odøling
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0418
Sand is located in Norvegjia
Sand
Sand
www.nord-odal.kommune.no

Nord-Odal është një komunëqarkun Hedmark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 508 km² dhe popullsi 5073 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]