Norio Yoshimizu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Norio Yoshimizu
Të dhënat personale
Emri i plotëNorio Yoshimizu
Data e lindjes (1946-08-21) 21 Gusht, 1946 (75 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1969–1972Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1970Japonia4(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Norio Yoshimizu (lindur më 21 Gusht 1946) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1970 4 1
Gjithsej 4 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]