North Spring Lake, New Jersey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
North Spring Lake, New Jersey
Anglisht : Borough of North Spring Lake
qytet
Vendndodhja
North Spring Lake, New Jersey is located in SHBA
North Spring Lake, New Jersey
North Spring Lake, New Jersey
40°09′41″V 74°01′22″P / 40.161493°V 74.022789°P / 40.161493; -74.022789Koordinatat: 40°09′41″V 74°01′22″P / 40.161493°V 74.022789°P / 40.161493; -74.022789
Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New Jersey
Qarku Monmouth
Të dhëna të tjera
Themelimi May 1884
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore Eastern (EDT)-4

North Spring Lake, New Jersey (Borough of North Spring Lake) është një qytet në qarkun Monmouthshtetit federal New Jersey, SHBA.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: North Spring Lake, New Jersey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale