Nouvion-le-Vineux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nouvion-le-Vineux
Komunë
noform
Pamje nga Nouvion-le-Vineux
Vendndodhja
Nouvion-le-Vineux is located in Franca
Nouvion-le-Vineux
Nouvion-le-Vineux
49°30′10″V 3°36′40″L / 49.502777777778°V 3.6111111111111°L / 49.502777777778; 3.6111111111111Koordinatat: 49°30′10″V 3°36′40″L / 49.502777777778°V 3.6111111111111°L / 49.502777777778; 3.6111111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.53 km2
Popullsia 157 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02561


Nouvion-le-Vineux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nouvion-le-Vineux ka një popullsi prej 157 banorë dhe sipërfaqe 3.53 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nouvion-le-Vineux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale