Novaqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novaqi
Fshat
Vendndodhja
Novaqi is located in Maqedonia e Veriut
Novaqi
Novaqi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bogovinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 509 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1221
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 41° 57′ 37″ Veri

20° 54′ 54″ Lindje

Popullsia 304 banorë (2002)