Novi Vzgljad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vladislav Listyev duke lexuar gazetën Novy Vzglyad

Novy Vzglyad (Rusisht: Новый Взгляд; Shqip: Pamje e Re) është gazetë javore në Moskë, Rusi. Gazeta ishte i njohur për komentimet rreth politikës dhe çështjes sociale në vitet 90-ta.[1][2][3] Gazeta u themelua në fillim të vitit 1992 prej kompanisë VID.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ NATO STRATEGISTS' BLINDNESS (Novy Vzglyad, January 11. Abridged.) Viktor CHEREPAKHIN. Fas.org (30 May 2008). Retrieved on 23 February 2014.
  2. ^ NATO Expansion – Russia. Fas.org. Retrieved on 23 February 2014.
  3. ^ Статьи Arkivuar 3 mars 2016 tek Wayback Machine. Plekhanov.org. Retrieved on 23 February 2014.