Novion-Porcien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novion-Porcien
Komunë
noform
Pamje nga Novion-Porcien
Stema_figura
Vendndodhja
Novion-Porcien is located in Franca
Novion-Porcien
Novion-Porcien
49°36′01″V 4°25′25″L / 49.600277777778°V 4.4236111111111°L / 49.600277777778; 4.4236111111111Koordinatat: 49°36′01″V 4°25′25″L / 49.600277777778°V 4.4236111111111°L / 49.600277777778; 4.4236111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.21 km2
Popullsia 504 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08329
Faqja Zyrtare http://www.novion-porcien.com


Novion-Porcien është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Novion-Porcien ka një popullsi prej 504 banorë dhe sipërfaqe 17.21 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Novion-Porcien – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale