Novosella (Viti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novosellë
Fshat
Vendndodhja
Novosellë is located in Kosova
Novosellë
Novosellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 525 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 11″ Veri

21° 19′ 23″ Lindje

Novosellë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]