Nozomi Hiroyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Nozomi Hiroyama
Të dhënat personale
Emri i plotë Nozomi Hiroyama
Data e lindjes (1977-05-06) 6 Maj, 1977 (40 vjeç)
Vendi i lindjes Chiba, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1996–2000 JEF United Ichihara
2001 Cerro Porteño
2002 Sport Recife
2002–2003 Braga
2003–2004 Montpellier
2004–2008 Tokyo Verdy
2005 Cerezo Osaka
2009–2010 Thespa Kusatsu
2011–2012 Richmond Kickers
Ekipi kombëtar
2001 Japonia 2 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nozomi Hiroyama (lindur më 6 Maj 1977) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]