Numrat racionalë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Numrat racional janë numra të trajtës m/n ku m dhe n janë numra të plotë dhe n≠0.

E-to-the-i-pi.svg Ky artikull në lidhje me matematika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]