Nush Bushati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Nush Bushati (Shkodër, 1896 - Vjenë, 17 qershor 1973) ka qenë figurë politike dhe ministër i shtetit shqiptar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]