Nusja dhe Paragjykime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nusja dhe Paragjykime
Bride and Prejudice
Regjia ngaGurinder Chadha
Shkruar ngaJane Austen - Pride and Prejudice
Gurinder Chadha
ProdhuesiGurinder Chadha
Luajnë
Në kllapa janë rolet origjinal të librës.
KinematografiaSantosh Sivan
MontazhiJustin Krish
MuzikaAnu Malik
Craig Pruess
Production
company
Data e publikimit
2004
Kohëzgjatja
122
ShtetiShBA & India
GjuhëtAnglisht, Pungjabi & Hindish
Buxheti7 Milion $
Fitimi7,1 Milion $

Bride and Prejudice është një film nga India dhe Anglia2004 u prodhua sipas romanitJane Austen - Pride and Prejudice.

Ky film u transmetua në gjuhën shqipe, nën titullin Nusja dhe Paragjykime.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]