O Barco de Valdeorras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
O Barco de Valdeorras
Komunë
noform
San Miguel de Xagoaza monastery, O Barco de Valdeorras
Stema_figuraBandera de O Barco.svg
Vendndodhja
O Barco de Valdeorras is located in Spanjë
O Barco de Valdeorras
O Barco de Valdeorras

Koordinatat: 42°25′0″V 6°58′59″P / 42.41667°V 6.98306°P / 42.41667; -6.98306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Ourense
Qarku Valdeorras
Kryetari i Bashkisë Alfredo Laudelino García Rodríguez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86 km2
Lartësia 325 m (m.n.d.)
Popullsia 14052 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32300
Prefiksi +34 (Spain) + 988 (Orense)
Koordinatat 42° 25′ 0″ Veri

6° 58′ 59″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.concellodobarco.org


O Barco de Valdeorras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valdeorras, të provincës Ourense, në Galicia. O Barco de Valdeorras ka 14052 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 86 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]