Oberlin, Ohio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Oberlin është një qytet në Lorain County, Ohio, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në jugperëndim të Clevelandit. Oberlini është rezidenca e Kolegjit të Oberlinit, një kolegj i arteve liberale dhe muzikore me rreth 3.000 nxënës.

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia, 8,286 sipas regjistrimit të vitit 2010.[1]

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ohio Trend Report 3: State, Counties and Places Within Counties Arkivuar 23 prill 2012 tek Wayback Machine 14.06.2016.