Obey the Brave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Obey the Brave
20150425 Oberhausen Impericon Festival Obey The Brave 0112.jpg
Obey the Brave en Oberhausen, Rini-Westphalia Veriore, Gjermania (2015).
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Alpine, California
ZhanriPost Hardcore, Melodic hardocre
LabelGood Fight, Epitaph
Vite aktiv2011 - sot
Anëtarët
Alexandre Erian
John Campbell
Greg Wood
Miguel Lepage
Steve Morotti
Webfaqja
Obey the Brave (Facebook)

Obey the Brave është një grup muzikor nga MontrealQuebecKanadë. Deri tani, grupi publikoi dytë album dhe një EP. Grupi përbëhet nga Alexandre Erian (Këngëtar, ex-Despised Icon), John Campbell (Kitara, ex-Blind Witness), Greg Wood (Kitara), Miguel Lepage (E-Bas, ex-Blind Witness) dhe Steve Morotti (Drums).[1]

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista Shitjet
US AU UK
2012 Ups and Downs (EP) Good Fight Entertainment n.A.
2012 Young Blood Epitaph Records n.A.
2014 Salvation n.A.
2017 Mad Season n.A.
2019 Balance Impericon n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Partyausfall.de: Neue Band um Despised Icon-Mitglieder (Gjermanisht)