Ocaña, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ocaña
Komunë
noform
Stema_figuraOcañaFlag.svg
Vendndodhja
Ocaña is located in Spanjë
Ocaña
Ocaña

Koordinatat: 39°57′25″V 3°29′48″P / 39.95694°V 3.49667°P / 39.95694; -3.49667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Mesa de Ocaña
Kryetari i Bashkisë Remedios Gordo Hernández
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 148 km2
Lartësia 730 m (m.n.d.)
Popullsia 9468 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ocañenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45300
Koordinatat 39° 57′ 25″ Veri

3° 29′ 48″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytoocana.com


Ocaña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mesa de Ocaña, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Ocaña ka 9468 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 148 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]