Oches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oches
Qytet
Vendndodhja
Oches is located in Franca
Oches
Oches
49°30′15″V 4°55′34″L / 49.504166666667°V 4.9261111111111°L / 49.504166666667; 4.9261111111111Koordinatat: 49°30′15″V 4°55′34″L / 49.504166666667°V 4.9261111111111°L / 49.504166666667; 4.9261111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.76 km2
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 08332


Oches është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Oches ka një popullsi prej 43 banorë dhe sipërfaqe 6.76 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Oches – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale