Ofçari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ofçar
Delmar
Fshat
Vendndodhja
Ofçar is located in Kosova
Ofçar
Ofçar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Ofçaras
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 0′ 51″ Veri

20° 54′ 25″ Lindje

Ofçar është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Delmar.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]