Of Mice & Men

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Of Mice & Men
OM&M LV 2011.jpg
Të dhëna
PrejardhjaFlag of the United States.svg Costa Mesa, California
ZhanretPost Hardcore, Metalcore
Vitet aktive2009 - sot
Shtëpitë diskografikeRise
Faqja zyrtareOf Mice & Men (Facebook)
AnëtarëtAlan Ashby
Aaron Pauley
Phil Manansala
Valentino Arteaga
Ish-anëtarëtAustin Carlile
Jaxin Hall
Jerry Roush
Shayley Bourget
Jonathan Kintz
Justin Trotta
Joel Piper

Of Mice & Men është një grup muzikor nga Costa Mesa në CaliforniaShBA. Deri tani, grupi publikoi tre albume të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Phil Manansala (Kitara), Alan Ashby (Kitara), Aaron Pauley (E-Bas, Këngëtar) dhe Valentino Arteaga (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU UK
2010 Of Mice & Men Rise Records 115 n.A.
2011 The Flood 28 n.A.
2014 Restoring Force 4 9 17
2016 "Cold World"
2018 "Defy"
2019 "Earthandsky"
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: US Arkivuar 28 shtator 2014 tek Wayback Machine UK AU