Of Mice & Men

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Of Mice & Men
OM&M LV 2011.jpg
Of Mice & Men en Vans Warped Tour (2011).
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Costa Mesa, California
ZhanriPost Hardcore, Metalcore
LabelRise
Vite aktiv2009 - sot
Anëtarët
Alan Ashby
Aaron Pauley
Phil Manansala
Valentino Arteaga
Ish-anëtarët
Austin Carlile
Jaxin Hall
Jerry Roush
Shayley Bourget
Jonathan Kintz
Justin Trotta
Joel Piper
Webfaqja
Of Mice & Men (Facebook)


Of Mice & Men është një grup muzikor nga Costa Mesa në CaliforniaShBA. Deri tani, grupi publikoi tre albume të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Phil Manansala (Kitara), Alan Ashby (Kitara), Aaron Pauley (E-Bas, Këngëtar) dhe Valentino Arteaga (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU UK
2010 Of Mice & Men Rise Records 115 n.A.
2011 The Flood 28 n.A.
2014 Restoring Force 4 9 17
2016 "Cold World"
2018 "Defy"
2019 "Earthandsky"
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: US UK AU