Ogassa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ogassa
Komunë
Vendndodhja
Ogassa is located in Spanjë
Ogassa
Ogassa

Koordinatat: 42°16′V 2°14′L / 42.267°V 2.233°L / 42.267; 2.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.2 km2
Popullsia 251 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Ogassa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Ogassa ka 251 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ogassa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale