Oisy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oisy
Komunë
noform
Pamje nga Oisy
Vendndodhja
Oisy is located in Franca
Oisy
Oisy
50°01′16″V 3°40′10″L / 50.021111111111°V 3.6694444444444°L / 50.021111111111; 3.6694444444444Koordinatat: 50°01′16″V 3°40′10″L / 50.021111111111°V 3.6694444444444°L / 50.021111111111; 3.6694444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.79 km2
Popullsia 456 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02450
INSEE 02569


Oisy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Oisy ka një popullsi prej 456 banorë dhe sipërfaqe 10.79 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Oisy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale