Oituz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oituz
Komunë
Vendndodhja
Oituz is located in Rumania
Oituz
Oituz

Koordinatat: 46°4′0″V 26°23′0″L / 46.06667°V 26.38333°L / 46.06667; 26.38333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 202,93 [1] km2
Popullsia 9.622 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Calcii, Fierastrau, Hirja, Marginea, Oituz, Poiana Sărată.
Koordinatat 46° 4′ 0″ Veri

26° 23′ 0″ Lindje

Oituz është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 9.622 banorësh dhe sipërfaqe 202,93 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Calcii, Fierastrau, Hirja, Marginea, Oituz, Poiana Sărată..

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)