Jump to content

Oituz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Oituz
Popullsia
 • Gjithsej9,622

Oituz është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 9.622 banorësh dhe sipërfaqe 202,93 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Calcii, Fierastrau, Hirja, Marginea, Oituz, Poiana Sărată..