Ojós

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ojós
Komunë
Vendndodhja
Ojós is located in Spanjë
Ojós
Ojós

Koordinatat: 38°8′52″V 1°20′32″P / 38.14778°V 1.34222°P / 38.14778; -1.34222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Río Mulal
Kryetari i Bashkisë Pablo Melgarejo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.28 km2
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Popullsia 531 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 8′ 52″ Veri

1° 20′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.camposdelrio.es


Ojós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Río Mulal, të provincës Murcia, në Murcia. Ojós ka 531 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.28 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]