Oldambt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oldambt (kthjellim).


Oldambt
—  komuna  —
stema_figuraOldambt vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Winschoten
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°09′00″V 7°02′00″L / 53.15°V 7.033333°L / 53.15; 7.033333 (Oldambt)Koordinatat: 53°09′00″V 7°02′00″L / 53.15°V 7.033333°L / 53.15; 7.033333 (Oldambt)
Sipërfaqja 296,42 km2
Popullsia 39.428 banorë 2010
Dendësia 133,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0596, 0597, 0598
Kodi Postar 9670-9682, 9684-9694, 9940-9944
Oldambt – harta_foto
www.gemeente-oldambt.nl

Oldambt është një qytet dhe komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 296.42 km² dhe popullsi 39428 banorë[1]. Winschoten është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]