Oldebroek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oldebroek (kthjellim).


Oldebroek
—  komuna  —
stema_figuraOldebroek vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Oldebroek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°28′00″V 5°55′00″L / 52.4667°V 5.9166°L / 52.4667; 5.9166 (Oldebroek)Koordinatat: 52°28′00″V 5°55′00″L / 52.4667°V 5.9166°L / 52.4667; 5.9166 (Oldebroek)
Sipërfaqja 98,85 km2
Popullsia 22.765 banorë 2010
Dendësia 230,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 038, 0525
Kodi Postar 8079, 8090-8091, 8094-8097
Kodi statistikor 0269
Oldebroek is located in Hollandë
Oldebroek
Oldebroek
Oldebroek – harta_foto
www.oldebroek.nl

Oldebroek është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 98.85 km² dhe popullsi 22765 banorë[1]. Oldebroek është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland