Oliena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Oliena
Qytet
noform
Pamje nga Oliena
Vendndodhja
 Oliena is located in Itali
 Oliena
 Oliena
40°16′16″V 9°24′07″L / 40.271°V 9.402°L / 40.271; 9.402Koordinatat: 40°16′16″V 9°24′07″L / 40.271°V 9.402°L / 40.271; 9.402
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 165.74 km2
Lartësia 379 m (m.n.d.)
Popullsia 7.101 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08025
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Oliena (Ulìana) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 165.74 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 379 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 7.101 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Oliena – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale