Olivella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olivella
Komunë
noform
Olivella and its church
Stema_figura
Vendndodhja
Olivella is located in Spanjë
Olivella
Olivella

Koordinatat: 41°19′0″V 1°49′0″L / 41.31667°V 1.81667°L / 41.31667; 1.81667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Garraf
Kryetari i Bashkisë Joaquim Mas Rius
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.75 km2
Lartësia 211 m (m.n.d.)
Popullsia 3405 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8818
Koordinatat 41° 19′ 0″ Veri

1° 49′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.olivella.es


Olivella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garraf, të provincës Barcelona, në Katalonia. Olivella ka 3405 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.75 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]