Olizy-Primat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olizy-Primat
Komunë
noform
Pamje nga Olizy-Primat
Vendndodhja
Olizy-Primat is located in Franca
Olizy-Primat
Olizy-Primat
49°20′48″V 4°46′34″L / 49.346666666667°V 4.7761111111111°L / 49.346666666667; 4.7761111111111Koordinatat: 49°20′48″V 4°46′34″L / 49.346666666667°V 4.7761111111111°L / 49.346666666667; 4.7761111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.35 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 215 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08333


Olizy-Primat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Olizy-Primat ka një popullsi prej 215 banorë dhe sipërfaqe 21.35 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Olizy-Primat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale