Olsi Bylyku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Olsi Bylyku ka lindur në 18 prill 1998, Në Maminas të Tiranës është një humorist shqiptar. Ai për her të parë debutoi tek portokallia vetem 18 vjeç në vitin 2016. Ai luan me rolet e tij si "kimikati", "rizle", dhe si "djali i melaminit".