Omer Suleiman el-Ashkar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Umar Sulaiman Al-Ashqar

Umar Sulaiman Al-Ashqar (1940 - 10 gusht 2012)[1] ishte dijetar dhe profesor i Fakultetit Islamik në Universitetin e Jordanisë dhe gjithashtu ishte dekan i Fakultetit Islamik në Universitetin al-Zarqa, gjithashtu në Jordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Umar Sulaiman Al-Ashqar's obituary (arabisht)