Onís

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Onís
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Onís is located in Spanjë
Onís
Onís

Koordinatat: 43°20′7″V 4°58′3″P / 43.33528°V 4.96750°P / 43.33528; -4.96750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë José Antonio González Gutiérrez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 75.42 km2
Popullsia 830 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33556
Koordinatat 43° 20′ 7″ Veri

4° 58′ 3″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.concejodeonis.com


Onís është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Onís ka 830 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 75.42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]