Oniferi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Oniferi
Qytet
noform
Pamje nga Oniferi
Vendndodhja
 Oniferi is located in Itali
 Oniferi
 Oniferi
40°16′16″V 9°10′12″L / 40.271°V 9.170°L / 40.271; 9.170Koordinatat: 40°16′16″V 9°10′12″L / 40.271°V 9.170°L / 40.271; 9.170
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.67 km2
Lartësia 478 m (m.n.d.)
Popullsia 902 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Oniferi (Onièri) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 35.67 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 478 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 902 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Oniferi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale