Oostburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oostburg (kthjellim).


Oostburg
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Oostburg.svg
Pamje nga Oostburg

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Komuna Sluis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°19′35″V 3°29′35″L / 51.3263889°V 3.4930556°L / 51.3263889; 3.4930556 (Oostburg)Koordinatat: 51°19′35″V 3°29′35″L / 51.3263889°V 3.4930556°L / 51.3263889; 3.4930556 (Oostburg)
Popullsia 4.843 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Oostburg is located in Hollandë
Oostburg
Oostburg
Oostburg – harta_foto

Oostburg është një qytezë në Sluis, provinca ZelandaHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 4843 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Oostburg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Zelanda