Oostflakkee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oostflakkee (kthjellim).


Oostflakkee
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Oostflakkee.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Oude-Tonge
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°41′03″V 4°15′59″L / 51.684166°V 4.266388°L / 51.684166; 4.266388 (Oostflakkee)Koordinatat: 51°41′03″V 4°15′59″L / 51.684166°V 4.266388°L / 51.684166; 4.266388 (Oostflakkee)
Sipërfaqja 107,44 km2
Popullsia 10.384 banorë 2010
Dendësia 96,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0187
Kodi Postar 3255-3258
Kodi statistikor 0580
Oude-Tonge is located in Hollandë
Oude-Tonge
Oude-Tonge
Oostflakkee – harta_foto
www.oostflakkee.nl

Oostflakkee është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 107.44 km² dhe popullsi 10384 banorë[1]. Oude-Tonge është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]