Oostzanerwerf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oostzanerwerf (kthjellim).


Oostzanerwerf
—  lagje  —
Pamje nga Oostzanerwerf

Ndërtesa të mbuluara me dëborë.

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Koordinatat 52°23′57″V 4°58′03″L / 52.3991082°V 4.9674083°L / 52.3991082; 4.9674083 (Oostzanerwerf)Koordinatat: 52°23′57″V 4°58′03″L / 52.3991082°V 4.9674083°L / 52.3991082; 4.9674083 (Oostzanerwerf)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Oostzanerwerf is located in Hollandë
Oostzanerwerf
Oostzanerwerf
Oostzanerwerf – harta_foto

Oostzanerwerf është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]