Open Season

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sezoni e Gjuetisë (Open Season për anglisht titull) është një film animuar amerikan të vitit 2006 dhe është i pari film kinema që komplet në kompjuter u krijua. Filmi u prodhua nga Sony Pictures Animation.

Dubluesët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktori Roli
Martin Lawrence Boog
Ashton Kutcher Elliot
Debra Messing Beth
Gary Sinise Shaw
Jane Krakowski Giselle
Patrick Warburton Ian
Billy Connolly McSquizzy
Jon Favreau Reilly
Nika Futterman Rosie
Michelle Murdocca Maria
Cody Cameron Mr. Weenie
Georgia Engel Bobbie
Gordon Tootoosis Gordy
Jack McGee Hunter

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.