Opsterland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Opsterland (kthjellim).


Opsterland
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Opsterland.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Beetsterzwaag
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°00′13″V 6°03′59″L / 53.003611°V 6.0663889°L / 53.003611; 6.0663889 (Opsterland)Koordinatat: 53°00′13″V 6°03′59″L / 53.003611°V 6.0663889°L / 53.003611; 6.0663889 (Opsterland)
Sipërfaqja 227,68 km2
Popullsia 30.048 banorë 2010
Dendësia 131,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0512, 0513, 0516
Kodi Postar 8401-8409, 9241-9249
Kodi statistikor 0086
Beetsterzwaag is located in Hollandë
Beetsterzwaag
Beetsterzwaag
Opsterland – harta_foto
www.opsterland.nl

Opsterland është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 227.68 km² dhe popullsi 30048 banorë[1]. Beetsterzwaag është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland