Orgeval, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orgeval
Komunë
noform
Pamje nga Orgeval
Vendndodhja
Orgeval is located in Franca
Orgeval
Orgeval
49°30′27″V 3°42′14″L / 49.5075°V 3.7038888888889°L / 49.5075; 3.7038888888889Koordinatat: 49°30′27″V 3°42′14″L / 49.5075°V 3.7038888888889°L / 49.5075; 3.7038888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.41 km2
Popullsia 68 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02573


Orgeval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Orgeval ka një popullsi prej 68 banorë dhe sipërfaqe 2.41 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Orgeval (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale