Ormaiztegi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ormaiztegi
Komunë
Vendndodhja
Ormaiztegi is located in Spanjë
Ormaiztegi
Ormaiztegi

Koordinatat: 43°2′35″V 2°15′18″P / 43.04306°V 2.25500°P / 43.04306; -2.25500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Goierri
Kryetari i Bashkisë Jon Miren Intxausti Ugalde
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.77 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 1323 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ormaizteguiarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20216
Koordinatat 43° 2′ 35″ Veri

2° 15′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ormaiztegi.net


Ormaiztegi është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Goierri, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Ormaiztegi ka 1323 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]