Orobërda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orobërdë
Arbanë
Fshat
Vendndodhja
Orobërdë is located in Kosova
Orobërdë
Orobërdë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 23″ Veri

20° 22′ 11″ Lindje

Orobërdë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbanë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]