Orpí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orpí
Komunë
Vendndodhja
Orpí is located in Spanjë
Orpí
Orpí

Koordinatat: 41°31′51″V 1°36′29″L / 41.53083°V 1.60806°L / 41.53083; 1.60806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 31′ 51″ Veri

1° 36′ 29″ Lindje


Orpí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Orpí – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale